Для батьків

І ось Ви вже стали батьками. Позаду залишились приємні спогади про вагітність, тривога та вир почуттів після пологів, адже така довгоочікувана зустріч з дитиною вже відбулась і тепер потрібно адаптуватись до нового ритму життя. Під час занять по догляду за дитиною та адаптації новонародженого, ми допоможемо Вам організувати та створити оптимальний ритм життя, щоб Ви отримували задоволення від кожної миті спілкування з дитиною та виховали не лише щасливу, а й здорову дитину.

Вже з перших днів життя дитини постають дуже актуальні питання вакцинації та першої допомоги під час хвороби, тому ми підготували для Вас заняття, де Ви зможете знайти відповіді на запитання щодо необхідності, протипоказів та особливостей вакцинування дітей в Україні та дізнаєтесь як правильно підготувати дитину до щеплення.

В центрі постійно працює пункт підтримки грудного вигодовування, де Ви зможете дізнатись як налаштувати та зберегти лактацію, проконсультуватись з питань дієти під час вигодовування грудьми та правильного введенням прикорму, отримати кваліфіковану пораду а також відвідати заняття «Бебі -слінг».
У нас Ви зможете ознайомитись із особливостями психо-емоційного розвитку дитини протягом першого року життя, як правильно розвивати дитину, щоб дати їй потенціал на все життя. Тому нами розроблений тренінг по ранніх та альтернативних методиках розвитку інтелекту дитини. Ознайомимо з особливостями психо-емоційної сфери дитини «Кесарьонка»

Примхливий , упертий, неслухняний…Такими бувають діти у певні періоди життя , так звані кризові періоди(кризи особистості). Дитина постійно росте і змінюється, навчається і отримує досвід, кожен кризовий момент – це новий етап розвитку Вашої дитини, тому так важливо правильно підтримати і допомогти дитині у такі перехідні періоди. В основі розробленого нами тренінгу «Кризи особистості. Особливості спілкування з дитиною» лежить досвід та робота провідних дитячих психологів світу, що допоможе Вам краще зрозуміти та допомогти своїй дитині.

Лекційно-практичний курс «Психологія для батьків»
1. Лекція „Філософія спілкування з дитиною”
2. Лекція „Кризи особистості. Особливості спілкування з дитиною”
3. Лекція „Психологія дитини від 1 до 3х років ”
4. Лекція „Методики раннього розвитку інтелекту”
5. Лекція „Альтернативні методики розвитку”
6. Лекція „Як навчити дитину контролювати свої емоції”
7. Лекція „Готовимо свято дітям”
8. Лекція „Ігри та іграшки – за і проти!? Шиємо іграшку”
9. Лекція “Казкотерапія. Казка – як інструмент у роботі з дітками”
Індивідуальна робота
Арт-терапія
Заняття по створенню фото-колажу

Також в нашому центрі ми проводимо 15 годинний тренінг по переорієнтації дитячої поведінки «Радість виховання дітей» , де в ігровій формі та за допомогою вправ Ви навчитесь розуміти дитину на її «рівні», а також використовувати невербальні методи спілкування з дітьми.

А ще, Ви можете взяти учась в інтерактивному курсі «Мистецтво жити разом, або як покращити своє життя і життя того, хто поряд»

Тест для батьків

Більшість батьків свято переконані, що вони гарні батьки. Про своїх дітей одні батьки розповідають стороннім лише хороше, а другі – не соромляться жалітися на них. Стосунки батьків і дітей – вічна проблема, з якою зіштовхується кожне покоління. Чому в одних сім’ях – мир і спокій, а в інших – сварки, крики і скандали? Якими бачать діти своїх батьків? Якими батьками ви насправді є? На ці запитання допоможе відповісти цей тест. Виберіть свої варіанти відповідей на 10 запитань і позначте їх.

1. Чи читаєте ви своїй дитині книжки перед сном?
– систематично – 3;
– інколи – 1;
– ніколи, читає дружина (чоловік, бабуся, дідусь тощо) – 0;
– а навіщо забивати дурницями дитині голову перед сном? – 2.

2. Чи довіряє вам дитина свої таємниці і переживання?
– у хвилини відвертості – так – 3;
– про всі таємниці дізнаюся від сусідів, вихователів (вчителів), знайомих – 4;
– а навіщо мені її таємниці? – 1;
– як мені знадобиться дізнатися, натисну – і все скаже – 2.

3. Скільки часу за день ви спілкуєтесь з дитиною?
– стільки, скільки конче необхідно – 2;
– з ранку до ночі – 4;
– увесь вільний час – 3;
– я не маю часу для спеціального спілкування – 1.
4. Якщо вихователька (вчителька) не задоволена поведінкою чи результатами навчання вашої дитини, що ви зробите?
– дам прочухана, не дозволю дивитися мультики (піти погуляти тощо), примушу визубрити новий матеріал тощо – 2;
– допоможу дитині розібратися в ситуації (зрозуміти складний матеріал) – 3;
– дитина отримала зауваження (погану оцінку) – нічого страшного, наступного разу виправиться – 1;
– влаштую скандал виховательці (вчительці) – 4.
5. Як ваша сім’я проводить літній відпочинок?
– тато – в один бік, мама – в другий, діти – до бабусі (в табір тощо) – 1;
– намагаємося провести відпочинок разом – 3;
– відправляємо дітей до бабусі чи в табір, а самі їдемо відпочивати – 2;
– куди дитина захоче, туди й поїде – 4.
6. Після сварки з дитиною хто першим починає миритися?
– той, хто першим усвідомить свою провину – 3;
– ніхто і ніколи, все налагоджується само собою – 1;
– певна річ, дитина, вона ж наймолодша – 2;
– завжди я, шкода ж дитини! – 4.
7. Чи намагаєтеся ви виконати всі бажання своєї дитини?
– так, стараюся виконати усі – 4;
– так, якщо маю кошти і час – 3;
– бажання – так, примхи – ні – 2;
– це діти мають виконувати бажання дорослих – 1.
8. Як часто ви даєте дитині вказівки, поради, робите зауваження?
– постійно – 2;
– не втручаюсь в життя дитини – 4;
– у разі необхідності – 3;
– давати поради і вчити жити – безнадійна справа, тому я усім раджу цього не робити – 1.
9. Чи здатні ви віддати свою дитину надовго (більше місяця) на виховання державному закладу чи родичам?
– тільки якщо нема іншого виходу – 3;
– так я і роблю – 2;
– ніколи в світі – 4;
– де захоче, там і житиме – 1.
10. Якщо дитина без дозволу взяла гроші і потратила на свої витребеньки, що ви зробите?
– шкуру здеру! – 2;
– поговорю, поясню, чому так не можна робити – 3;
– то й нехай, «все найкраще – дітям!» – 4;
– в моєму домі гроші не валяються абиде – 1.
А тепер підрахуйте суму балів за усі ваші відповіді. Нижче наведені розшифровки отриманих чисел.

Від 10 до 15 балів. Ви – байдужа мати чи батько. Для вас дитина – другорядний продукт вашого життя, досить обтяжливий додаток, щоб не сказати тягар. Ваше життєве кредо: “Хочу пожити для себе!”, і саме на цьому базуються ваші стосунки з дитиною. Оскільки ви живете тільки власним життям, в якому для дитини місяця нема, то ваша байдужість, відповідно, рано чи пізно викличе байдужість до вас з боку дитини. Рік у рік емоційна відстань між вами і дитиною зростатиме і зрештою перетвориться на прірву. Ви не потребуєте і не відчуваєте радості і тепла від спілкування з дитиною. Вас пов’язують лише побут, матеріальні речі. Коли дитина виросте і стане самостійною, порвуться й ці ниточки, тож ви станете не потрібні одне одному навзаєм.

Від 16 до 25 балів. Ви – тиран. Вважаючи себе найголовнішим членом сім’ї, на якому «все тримається», ви вимагаєте від дитини незаперечного послуху і покірності. Для вас існує лише ваша думка, а думка, бажання, проблеми дитини вас не цікавлять, оскільки не є важливими. Ви твердо знаєте, як треба виховувати дитину, і чітко дотримуєтесь своїх правил. Опір дитини вас обурює і доводить до шаленства. Можливо, ваша дитина намагається врятуватись від вас тим, що замикається в собі і мовчки, покірно вислуховує ваші нотації та виконує ваші вимоги. Цілком можливо, що коли „ваша слухняна овечка” виросте, то почне робити все навпаки, тож матимете цілковиту протилежність тому, чого ви навчали довгі роки. А можливо, збереже зовнішню слухняність і намагатиметься триматись від вас якнайдалі…

Від 26 до 34 балів. Ви – справді хороша мати чи батько. Маєте повний контакт з дитиною, знаєте її таємниці, проблеми, радощі й болі. Дитина вважає вас своїм другом, не хоче засмучувати вас своєю поведінкою, а якщо все-таки так стається, то ви швидко знаходите порозуміння, і конфлікт не переростає у хронічні скандали. Ви знаєте свою дитина і можете передбачити її реакцію чи поведінку у певних ситуаціях. Дитина почувається захищеною у сім’ї. У вас справжні близькі стосунки, що не переходять в панібратство, бо ви вмієте зберігати дистанцію і авторитет, бути вимогливим при потребі.

Від 35 до 40 балів. Ви – прислуга своєї дитини. За власним бажанням ви обслуговуєте її не тільки в побутовому сенсі, а й у моральному: дитина крутить вами, як собі хоче, пристосовує вас до своїх потреб і виконання бажань, вважаючи себе пупом землі. Будьте готові до того, що коли вона виросте, то не буде рахуватися з вами. Можливо, ви свідомо приносите себе в жертву, але задумайтесь ще й про таке: плекаючи егоїста, ви виростите нещасну людину, бо рано чи пізно ваша дитина з’ясує, що світ таки не крутиться тільки навколо неї. І хтозна, чи зможе вона з цим примиритися…
Журнал “Ангелятко”

Написати коментар

Коментарів